Zapraszamy - Czarter statku 3 Kolory!

Niesamowite rejsy na Mazurach - sprawdź szczegóły -

Długość szlaku: 7,8 km

f_150_100_16777215_0_0_images_stories_szlak_ostroda_niebieski1.jpgKrótki szlak na popołudniowy spacer nad jeziorem, ponieważ szlak prowadzi wzdłuż zachodniego brzegu północnej części jeziora Drwęckiego. Warto zwrócić uwagę na groblę, po której kiedyś przebiegała trasa kolejowa Ostróda-Morąg.

Grobla jest usypana sztucznie a na jej końcu przychodzimy przez „żelazny most” pod którym przepływają statki płynące z Ostródy do Elbląga. Idąc brzegiem mijamy wyspę zwaną „orzechową”, jest ona utrzymywana w czystości przez grupę miejscowych żeglarzy, którzy uwielbiają spędzać na niej weekendy. Prawie cały czas idziemy lasem, jest kilka miejsc gdzie można dojść do brzegu jeziora a na końcu w Piławkach w restauracji „Przystanek Piławki” wypić kawę relaksując się widokiem na jezioro lub nawet zjeść obiad. Wrócić musimy niestety busem, których sporo szczególnie w sezonie jeździ przez Piławki z Miłomłyna do Ostródy. Jeśli robimy sobie wycieczkę na cały dzień proponuję wrócić szlakiem pieszym zielonym przez Ruś, można tę wycieczkę również przebyć na rowerze, jednak w Piławkach trzeba bardzo uważać przekraczając ruchliwą szosę E-7. Nie radzę nią wracać bezpośrednio do Ostródy.

Źródło: http://www.powiat.ostroda.pl

Partner

noclegi

Kontakt

ul. Nad Kanałem 17
14-100, Ostróda
Warmińsko-Mazurskie
Pojezierze Mazurskie

+48 693 848 320
+48 603 696 585

Księga Gości

Paulina
Witam, polecam to miejsce! Pokoje czyste i zadbane, lokalizacja idealna, a właściciele to przesympatyczni ludzie. Chętnie tu jeszcze wrócimy! Pozdrawiam ???
poniedziałek, 03, lipiec 2023